18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Kuzhina

Sardele të pjekura në skarë: Zgjedhja e shkëlqyeshme për adhuruesit e peshkut!

Përfitoni nga më të mirat që ofron moti i ngrohtë dhe gatuani diçka në zjarr!

Përbërësit:

– 12 sardele;
– 250 g kripë të trashë deti;
– 25 ml vaj ekstra të virgjër;
– lëng prej 2 limonëve të gjelbër;
– kripë deti dhe piper i larmë, sipas shijes.

Përgatitja:

1. Sardelet e mëdha lani dhe pastroni. Nëse ju pëlqen, ju mund të përdorni zorrët, në këtë mënyrë do të merrni një shije.

2. Spërkateni shumë me paketimin e kripës së detit në një copë folie më të madhe mbi të cilën do të vendosni sardelet. Spërkatni me më shumë kripë, mbuloni me folie dhe vendosni në frigorifer të qëndrojnë për të paktën një orë.

3. Kur përgatitni skarën, nxirrni peshkun nga frigoriferi, hiqni pjesën më të madhe të kripës dhe vendosini në pllakën e skarës.

4. Përzieni vajin dhe lëngun e gjysmë limoni të verdhë dhe lyeni plotësisht sardelet me përzierjen që rezulton. Piqni në skarë mbi nxehtësi të lartë, 4 deri në 5 minuta nga të dy anët, duke i lyer herë pas here.

Ju bëfshin mirë.

Related posts

Copëza pule të pjekura në hell, uthull balsamike dhe mjaltë

Admin

Lulelakër e pjekur me djathë dhe me mustardë

Admin

Bëni vetë gjalpin nga kikiriku, bademi dhe lajthitë

Admin

Galaktoboureko, receta e byrekut të ëmbël grek

Admin

Linguini me ton, limon dhe ullinj

Admin

Dy mënyra të konservimit: Si t’i vendosni bishtajat në kavanoza për t’i ruajtur gjatë gjithë vitit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com