22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Teknologji

Samsung anulon promovimin e produktit më të mirë

Samsung konfirmoi në fillim të këtij viti se nuk do të bënte një Galaxy Note 21, duke e fajësuar atë në mungesën e çipit në vazhdim.

Samsung nuk zbuloi në atë kohë se cilët telefonë do të zëvendësojnë Note 21, por disa raporte pasuan duke treguar Fold 3, Flip 3 dhe S21 FE si zëvendësime për Note.

Kjo larmi e “kopshtit” të telefonave të rinj mund të adresojë nevojat e blerësve që kërkojnë pajisje të reja Samsung që ofron një përvojë të nivelit të lartë. Fold 3 do të ishte më i miri dhe më i shtrenjti nga të tre, ndërsa S21 FE do të ishte një version edhe më i lirë i S21 i zakonshëm.

Sidoqoftë, nga të tre telefonat që Samsung ka planifikuar për gjysmën e dytë të vitit, S21 FE mund të jetë më pak i nevojshmi. Çmimet e larta të Galaxy S20 e detyruan Samsung vitin e kaluar të zhvillojë një alternativë më të volitshme S20 FE.

Këtë vit, Galaxy S21 ishte dukshëm më i lirë se paraardhësi i tij në lançim. Deri në gusht, telefonat S21 mund të jenë edhe më të përballueshëm falë uljeve dhe promovimeve të reja. Kjo sepse telefonat Galaxy kurrë nuk e mbajnë vlerën e tyre si iPhone. Ata zakonisht shohin ulje të konsiderueshme në muajt pas lëshimit të tyre.

Palosjet janë një çështje tjetër. Samsung dëshiron të rrisë shitjet këtë vit dhe të ruajë dominimin e saj. Galaxy Z Fold 3 dhe Flip 3 pritet të jenë më të qëndrueshëm dhe më të përballueshëm se paraardhësit e tyre. Për më tepër, ata do të ofrojnë pajisje të nivelit të lartë dhe specifikime të reja.

Samsung nuk është i gatshëm të njoftojë ngjarjen e nisjes së pajisjes së palosur që thuhet se do të zhvillohet në fillim të gushtit, por kompania i ka thënë Bloomberg se nuk ka vendosur nëse do të ndalojë prodhimin e S21 FE.

Samsung iu përgjigj raporteve konfuze nga Korea që pretenduan se prodhimi Galaxy S21 FE ishte pezulluar pas mungesave me procesorin Snapdragon 888. Ai raport u fshi ndërkaq të tjerët argumentuan se bateria e Galaxy S21 FE është fajtor për nisjen e vonuar.

Related posts

Sony prezanton kamerën ZV-E10 për vlogerë

Admin

Android 13 thuhet se do të quhet ‘Tiramisu’

Admin

Si të ‘ktheheni’ në një karikaturë në takimin e ardhshëm në Zoom?

Admin

Instagram ka zgjatur kohën e ‘Reels’

Admin

Android fiton betejën globale të telefonave

Admin

Galaxy Z Flip 3 dhe Z Fold 3 janë rezistent ndaj ujit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More