1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Kosovë Rajoni

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Ditëve të fundit ka pasur rritje të rasteve me coronavirus në Kosovë. Vetëm dje në vendin tonë u konfirmuan 352 raste të reja nga 5 mijë e 204 testime.

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar edhe një viktimë nga Prizreni.

Sipas komunave, rastet e reja si vijon: Prishtinë 68, Gjilan 39, Ferizaj 28, Fushë Kosovë 26, Gjakovë 22, Prizren 20, Pejë 20, Podujevë 18, Rahovec 16, Obiliq 13, Mitrovicë 12, Shtime 11, Gllogoc 9, Lipjan 7, Istog 7, Deçan 6, Kamenicë 6, Viti 5, Klinë 3, Dragash 3, Junik 3, Vushtrri 3, Kaçanik 3, Skenderaj 2, Novobërdë 1, Suharekë 1.

Deri tani numri i rasteve aktive ka shkuar në 1 mijë e 659. Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë dhënë 9.590 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 487.685 doza të vaksinës. Deri më sot 166.148 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

464 raste aktive me Covid në Kosovë

Admin

Sot nis numërimi i votave të diasporës

Admin

Elshani i PDK-së i përgjigjet Kurteshit: Kemi kërkuar hetim për vendvotimin në Fushë Kosovë

Admin

Kurteshi: Në Fushë Kosovë ka pasur përpjekje për vjedhje industriale të votave nga LDK dhe PDK

Admin

FSK-ja do të merr pjesë në Garën Ushtarake Ndërkombëtare “Skuadra më e mirë 2021”

Admin

Gazsjellësi, Haradinaj: Justifikimet banale të Qeverisë për refuzimin e këtij projekti janë shkurtpamëse dhe sabotim i orientimeve properëndimore

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com