33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Bota

Rreth 200 të vdekur, stuhia Eta godet Florida-n

E shoqëruar me reshje të dendura shiu dhe erëra të forta, stuhia Eta ka goditur Floridan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Stuhia preku fillimisht Floridan të dielën vonë ku e shoqëruar me shira të dendur shkaktoi përmbytje në jug të shtetit amerikan. Deri tani raportohet për qindra shtëpi pa energji elektrike në disa zona.

Mediat njoftojnë se stuhia po lëviz në drejtim të jug-lindjes dhe pritet të forcohet mbi bregun e Meksikës. Kujtojmë se rreth 200 persona humbën jetën në Amerikën qendrore kur vendi u godit nga stuhia.

Related posts

Wang Yi bën thirrje për marrëdhënie “jokonfliktuale, jokonfrontuese” midis Kinës e ShBA-së

admin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s paralajmron Rusinë

admin

Biden paralajmëroi një ndihmë të re ushtarake prej 700 milionë dollarësh për Ukrainën

admin