5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Rregullojnë marrëdhëniet Mourinho dhe Alli

Menaxheri i Tottenham Hotspur, thotë se është fantastike të shohësh Dele Alli të kthehet në më të mirën e tij.

Spurs po vazhdojnë formën e tyre të mirë në Ligën e Evropës, duke fituar me rezultat 8-1 në përgjithësi ndeshjen ndaj Wolfsberger.

Në këtë ndeshje, reprezentuesi i Anglisë, Dele Alli, shënoi një gol shumë të bukur me stilin ‘gërshërë’.

Afati kalimtar i janarit u përcjell me disa thashetheme se Dele Alli do të largohet nga klubi pasi ka probleme me menaxherin Mourinho, mirëpo gjërat janë përmirësuar dukshëm.

Pas ndeshjes, Mourinho tha: “Unë nuk dua të bisedojë për golin sepse të gjithë e pamë se sa i mirë ishte. Por çfarë vlen për mua është performanca e skuadrës, e cila ishte në nivel”, përfundoi ai.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com