30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Kovid-19 Sport-al

Rrahmani me bashkëlojtarë te Napoli dalin negativë në testet për Covid-19

Amir Rrahmani dhe bashkëlojtarët e tij në Napoli kanë dalë negativë në testimin për koronavirus të martën, njofton klubi i Serie A, në një kohë kur kapiteni i Kosovës u kritikua ashpër për mungesën në ndeshjet vendimtare të dardanëve këtë muaj.

Skuadra e Napolit është në vetizolim që prej javës së kaluar, pasi Piotr Zielinski dhe Eljif Elmas dolën pozitivë në testimin për Covid-19.

Napoli s’u lejua të udhëtojë drejt Torinos për ndeshjen e 4 tetorit kundër Juventusit në Serie A dhe që prej atëherë futbollistët janë urdhëruar të ngujohen.

Por të gjitha testet e bëra deri tani, përfshirë edhe atë të fundit të hënën, asnjë lojtar tjetër i Napolit nuk ka dalë pozitivë për Covid-19.

Kjo nënkupton se Napoli duhet të jetë i gatshëm të përballet me Atalantën të shtunën në ligë.

Napolitanët i kanë vazhduar stërvitjet rregullisht edhe pse në ngujim.

Rrahmani – i cili iu bashkua skuadrës së Gennaro Gattutos këtë verë pasi Napoli e bleu nga Verona në janar – mori shumë kritika në Kosovë edhe pse mungoi me arsye në humbjen e verdhekaltërve kundër Maqedonisë së Veriut në takimin historik për kualifikim në Kampionatin Evropian 2020.

Kapiteni i kombëtares dardane u detyrua të sqarohet në rrjetet sociale për mungesën në ndeshjet e Kosovës, duke qartësuar se nuk ishte lejuar të largohet nga qyteti nga klubi dhe autoritetet lokale.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More