DailyNews.mk
Sport-al

Rrahje masive në një ndeshje basketbolli në Ukrainë, i gjithë ekipi kundërshtar vrapoi pas një basketbollisti

Ndeshja miqësore ndërmjet BC Dinamo Odessa dhe BC Ternopil në Ukrainë, nuk ka qenë aspak miqësore.

Në fakt, dy skuadrat janë përfshirë në një përleshje masive fizike, ndërsa e gjithë ngjarja është xhiruar nga kamerat.

Njëri nga lojtarët e Odessas mori një goditje në kokë nga një basketbollist kundërshtar dhe tij i doli në mbrojtje një basketbollist amerikan dhe këtu nisi e gjitha.

Disa nga lojtarët u përpoqën ta qetësonin situatën, megjithatë kishte të tillë që nuk hiqnin dorë nga zgjidhja me dhunë.

Ndërsa në një moment, e gjitha skuadra e Ternopilit shihej duke vrapuar pas një basketbollisti të Odessas, i cili ikte nëpër palestër.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More