23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Roma dhe Pellegrini shumë afër marrëveshjes për kontratën e re

Lorenzo Pellegrini pritet ta vazhdojë bashkëpunimin me Romën edhe për disa vite.

Kapiteni i Giallorosëve është futur në vitin e fundit të kontratës, por ai nuk e ka ndërmend të largohet nga Roma.

Përkundër se kishte një klauzolë largimi prej vetëm 30 milionë eurove, Pellegrini ka refuzuar të gjitha ofertat që kanë ardhur në drejtim të tij.

Me ardhjen e trajnerit Jose Mourinho, numri shtatë i Romës ka rilindur duke u bërë lider i vërtetë i kryeqytetasve.

Sky Sport ka raportuar se palët janë shumë pranë marrëveshjes për zgjatjen e kontratës edhe për pesë vite.

Nga kontrata e re, Pellegrini do të fitojë katër milionë euro në sezon, si dhe disa bonuse.

Vlen të theksohet se aktualisht kapiteni i Giallorosëve ka një pagë vjetore prej 2,5 milionë eurove në sezon.

Related posts

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Admin

Bamirësia e madhe e Thomas Tuchel – djali i shtëpiakes së tij kishte problem me zemër, trajneri pagoi operimin dhe pastaj iu bleu edhe një shtëpi në Filipine

Admin

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

Admin

Raiola: Pogba mund të kthehet te Juventusi, te ‘Zonja e Vjetër’ kanë keqardhje që nuk e morën Donnarumman

Admin

Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

Admin

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com