15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Roma dëshiron të heq klauzolën e lirimit së Pellegrinit

Roma së shpejti do të nis bisedimet për të rinovuar kontratën me Lorenzo Pellegrini, derisa klubi dëshiron t’i heq klauzola e lirimit me vlerë 30 milionë euro.

Sipas La Gazzetta dello Sport, takimi mes dy palëve do mbahet në javët e ardhshme, ku do ofrohet rinovimi.

Roma do t’i ofrojë kontratë pesëvjeçare me vlerë 3.5 milionë euro për sezon.

Kontrata e Pellegrinit momentale skadon në qershorin e vitit 2022 dhe fiton rreth 2.7 milionë euro për vit.

Klubi gjithashtu dëshiron të heq klauzola e lirimit me vlerë 30 milionë euro, derisa 24-vjeçari pritet të bëhet trajneri i ri i Romës.

Pellegrini është produkt i akademisë së klubit. Ka luajtur për dy sezone te Sassuolo pastaj u rikthye në “Olimpico” për 10 milionë euro në vitin 2017.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com