9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Auto

Rolls-Royce Cullinan i blinduar i Klassen kushton 833 mijë euro

Royce-Rolls Cullinan përfundimisht nuk është një SUV i përballueshëm, dhe ata që kërkojnë një version më të sigurt dhe më të shtrenjtë mund t’i drejtohen Klassen.

Më shumë se 830 mijë euro duhet të ndahen për Cullinanin e blinduar të Klassen, dhe fitohet shumë për ato para, veçanërisht kur bëhet fjalë për mbrojtjen dhe sigurinë e nivelit të lartë.

Klassen ofron nivelin e mbrojtjes CEN 1063 Level BR6 për Cullinan duke përfshirë një sistem unik palosës të integruar në të gjitha vulat e dyerve, ndërsa tavani dhe dyshemeja janë gjithashtu të përforcuara për t’i bërë ballë shpërthimit të njëkohshëm të dy granatave të dorës DM51, motor1.

SUV luksoze gjithashtu mori xham të shumëfishtë antiplumb, dhe pjesa tjetër e mburojës balistike përfshin mbrojtje për baterinë dhe modulin e kontrollit elektronik, menteshat e përforcuara të dyerve dhe pika të tjera kritike strukturore, pezullim të përforcuar dhe një sistem që lejon automjetin të lëvizë edhe në rasti i shpimit të gomave.

Pjesa e brendshme përmban materiale ekskluzive me cilësi të lartë, dhe klientët kanë një përzgjedhje të madhe modifikimesh ndërsa pjesa e jashtme është kryesisht e vërtetë për modelin standard. Kjo është e rëndësishme në mënyrë që Cullinan të mos tërheqë vëmendjen e padëshiruar, por kjo është e vështirë të bëhet sepse është një SUV Rolls-Royce.

Ndryshe, Klassen po kërkon 833 mijë euro për Cullinanin e blinduar.

Related posts

Shitje rekorde në nëntë muajt e fundit për Porsche

Admin

Honda prezantoi SUV e parë elektrikë dhe tre koncepte

Admin

Alfa Romeo GT Junior vjen në stilin retro dhe me motor diesel

Admin

Drejtuesit e policisë: Kjo shenjë e komunikacionit nuk ka asnjë lidhje me serialin “Squid Game”

Admin

Po vjen Nissan Qashqai i Ri – vetura që gjithsecili dëshiron ta ketë

Admin

Ford zbulon veturën e ridizajnuar të Focusit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com