2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Roberto përsëri me probleme, lëndohet në fitoren ndaj Granadas

Sergi Roberto u dëmtua përsëri pas fitores 5-3 të Barcelonës, menjëherë pasi u kthye nga një dëmtim i mëparshëm që e kishte mbajtur atë larg për një periudhë dy mujore.

Ai e filloi ndeshjen nga minuta e parë në Andaluzi pasi luajti për 30 minuta në fundjavë kundër Athletic Bilbaos, ndeshje të cilën mund mundi ta përfundoi pasi kishte një shqetësim fizik.

Ai u zëvendësua në minutën e 57-të me një problem në muskujt e tij të djathtë sipas Diario Sport dhe Sergino Dest hyri në vend të tij.

Lëndimi do ta ketë mllefosur shumë edhe reprezentuesin spanjollo pasi ai po luante vetëm ndeshjen e tij të dytë në ekipin e parë të Barcelonës pasi kaloi dy muaj jashtë fushave.

Katalunasit do të shpresojnë që ai të kthehet në formën e duhur përpara ndeshjes së 1/16-tës ndaj Paris Saint-Germain në këtë muaj.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com