15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Rivaldo: Messi duhet të pushojë për të shmangur lëndimet

Ikona braziliane e futbollit, Rivaldo, beson se Messit duhet t’i jepet pushim.

Lionel Messi ishte i angazhuar me kombëtaren e Argjentinës, duke mos pasur mundësi të ketë pushim.

Barcelona luan sonte në udhëtim kundër Getafe dhe nuk dihet akoma nëse Messi do të jetë në formacionin startues.

Gjithsesi, Rivaldo beson se argjentinasi duhet të ketë pushim, për të shmangur kështu dëmtimet e mundshme.

“Barca kthehet në aksion këtë të shtunë, por Messi mund të jetë pakëz i lodhur pas ndeshjeve me Argjentinën këtë javë, sidomos pas ndeshjes kundër Bolivisë”, ka thënë Rivaldo.

“Messi duhet diskutuar me Koeman për të ruajtur energjinë e tij. Besoj se ai dëshiron të luajë këtë vikend, kështu që vendimi është në dorën e tij. Nëse ai vendos të luajë, do të jetë e vështirë ta ndalin”, shtoi braziliani.

“Është me rëndësi që në faza të hershme të sezonit të shmangen lëndimet. Ai ka nevojë për pushim”, shtoi mes tjerash ish anëtari i Barcës.

Mbetet të shihet në publikimin e formacionit zyrtar nëse Messi do të jetë titullar ndaj Getafe.

Related posts

Fabregas në përkrahje të Enrique: Edhe në Euro 2008 Spanja nuk ftoi lojtarë të rëndësishëm, pastaj e dimë çfarë ndodhi

Lea Musliju

ZYRTARE: Mostovoy rezulton pozitiv me COVID-19, Russia e zëvendëson me Yevgenyev në “Euro 2020”

Lea Musliju

Stadiumet nikoqire të “Euro 2020”

Lea Musliju

Ronaldo për “Euro 2020”: Nuk premtoj asgjë, por jemi këtu për të fituar

Lea Musliju

Turqia – Italia, formacionet e mundshme

Lea Musliju

Mancini: Jam optimist dhe i sigurt, më vjen keq për Sensin dhe Pellegrinin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More