28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Rikthehet Superliga me derbin në Gjilan, Drita nikoqire e Prishtinës

Pas pauzës së detyrueshme në vikendin e fundit si pasojë e karantinimit të disa qyteteve me vendim të Ministrisë së Shëndetësisë, si dhe vendimit të Qeverisë për pezullim të sportit, Superliga e Kosovës në futboll vazhdon të martën (sot).

Në elitën e futbollit kosovar do të luhen tri ndeshje të martën dhe një të mërkurën, kurse derbi ndërmjet Ballkanit dhe Gjilanit është shtyrë. Kjo është bërë për shkak se sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku është ftuar nga Përfaqësuesja A e Kosovës për ndeshjet e këtij muaji.

Megjithatë, të martën, në kuadër të xhiros së 12-të të Superligës do të zhvillohet një derbi, ai ndërmjet kampiones në fuqi, Dritës, dhe fitueses së Kupës, Prishtinës. Kjo ndeshje nis prej orës 13:30 dhe zhvillohet në Gjilan. Është dueli i parë i këtyre skuadrave këtë edicion pasi ndeshja e xhiros së tretë nuk është zhvilluar ende për shkak të angazhimeve të Dritës në gara evropiane.

Superliga – XII

E martë

Drita – Prishtina (13:30)

Llapi – Trepça ’89 (13:30)

Drenica – Feronikeli (13:30)

E mërkurë

Arbëria – Besa (13:30)

Ballkani – Gjilani luhet më vonë.

Related posts

Krerët e FFK-së mbajtën takim me gjyqtarët e Superligës, Ademi iu kërkon të jenë më vigjilent në punë

admin

Formacionet e mundshme: Liverpool – Atalanta

admin

Man Utd do të provojë sërish transferimin e Dembele

admin