11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Rikthehet Superliga e Kosovës, luhet ndeshja e mbetur Drita – Trepça ’89

Ndeshja e mbetur mes Dritës dhe Trepçës ’89 do të luhet sot, në kuadër të Superligës së Kosovë.s

Ky takim ishte shtyrë për shkak të angazhimit të Dritës në garat evropiane, teksa zhvillohet sot në stadiumin e qytetit të Gjilanit.

Vendasit shihet si favorit absolut. Skuadra e Ardian Nuhiut ka marrë pikë të plota nga dy ndeshjet e para.

‘Xehtarët’ kanë zhvilluar katër ndeshje dhe tubojnë gjashtë pikë. Ata kanë arritur rezultate të çuditshme pasi kanë mposhtur Prishtinën dhe Llapin, por kanë pësuar nga Arbëria dhe Besa e Pejës.

Takimi luhet nga ora 14:00.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com