30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Sport

Rikthehet futbolli në ligat evropiane – sot fillojnë Premier League, Bundesliga dhe Ligue 1

Pas më shumë se dy muaj pushim, ligat evropiane do të rikthehen për të dhuruar emocione të forta për futbolldashësit.

Mbrëmja e së premtes do të shënojë fillimin e Premier Leagues, Bundesligës dhe Ligue 1.

Më fillim nga ora 20:30, Eintracht Frankfurt do ta presë Bayern Munich, ndërsa gjysmë ore më vonë Crystal Palace sfidon Arsenalin dhe Ajaccio Lyonin.

Sigurisht, vëmendja më e madhe do të jetë në Premier League, për shkak të rivalitetit më të madh të klubeve

Related posts

Bielsa parashikon një të ardhme të errët për futbollin e nivelit të lartë

admin

Lirohet Agim Ademi

admin

Juventusi pa Dybalan dhe Ramseyn ndaj Lazios

admin