30.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Rezoluta, VMRO e gatshme të bisedojë me të gjitha partitë

Shkup, 16 korrik – VMRO –DPMNE–ja e gatshme për të biseduar me të gjitha partitë politike për të fituar mbështetjen e tyre rreth rezolutës që përmban vijat e kuqe maqedonase në bisedimet me Bullgarinë. Ata këmbëngulin në unifikimin e gjitha partive, pasi sipas tyre dokumenti është përpiluar për të bashkuar e jo ndarë dhe ftojnë që i njëjti të mos shfrytëzohet për pazare politike.

“Do të theksoja se jemi të hapur për bisedime me të gjitha subjektet politike, por të qarta janë pozicionet tona. Njëherë i kemi thënë, do ti përsëris edhe njëherë: kjo rezolutë nuk guxon të na ndajë dhe të jetë objekt i pazareve politike, por do të duhet të na bashkojë.”,- deklaroi zëdhënësi i VMRO–DPMNE–së, Dimçe Arsovski.

Related posts

10 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Admin

Duxhak: Dyfishimi i përpjekjeve për kthim të vlerave për të cilat Ohri është vënë nën mbrojtje të UNESKO-s

Admin

Ganiu nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve pjesmarrës në “Folk Fest 2021”

Admin

Lajm i mirë për shoferët, ulen çmimet e derivateve

Admin

Tearca së shpejti do të bëhet me rrjet kanalizimi fekal

Admin

Takim i Xhaferit me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme të Italisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More