13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Rexhepi takon edhe Bujar Osmanin! Ngre nismë për bashkim të forcave progresive, fton deputetët t’i bashkohen

Shkup, 19 nëntor – Deputeti Kastriot Rexhepi përmes rrjetit social FCB, ka njoftuar se ka takuar shefin e diplomacisë së vendit, Bujar Osmanin, shkruan Zhurnal.

Siç njofton Rexhepi, pas takimit me Zaev dhe sot me Osmanin, ka vendosur që të ngritë iniciativë joformale në Kuvend, për të bashkuar forcat progresive në drejtim të ruajtjes së perspektivës euroatlantike.

Ai apelon deri te deputetët e Kuvendit të cilët siç thotë janë të bllokuar nga grupacionet e partive të tyre politike, ta shoqërojnë në këtë nismë me qëllim që ky qëndrim politik të realizohet në mënyrë efektive.

https://www.facebook.com/kastriot.re/posts/734580787934173

Related posts

Meta: Trishtim i thellë për bashkëkombasit tanë nga Maqedonia e Veriut

admin

Zonat industriale në Maqedoni do të kursejnë energjinë elektrike

admin

Antikorrupsioni përkujton kryetarët e sapozgjedhur për dispozitat e ligjit

admin