39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni TOP LAJM

Rexhepi: Debatet për Tetovën mes partnerëve të Qeverisë, marketing politik

Shkup, 21 korrik – Debatet mes partnerëve të koalicionit qeverisës për mbështetje në zgjedhjet lokale në Tetovë janë vetëm marketing politike dhe asgjë më tepër. Kështu konsideron shefi i grupës së deputetëve të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Skender Rexhepi, informon Zhurnal.

Sipas tij, të gjitha partitë të pushtetit do të bashkohen, por kjo nuk do të mjaftojë të parandalojnë ndryshimet që do të vijnë në zgjedhjet e tetorit.

“Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa janë në koalicion dhe ne bisedojmë rreth mandateve për kryetar komune dhe listat e këshilltarëve. Besoj se shumë shpejtë do t’i miratojmë. Sa i përket shumicës, ata bëjnë marketing politik dhe në fund të gjithë do të bashkohen, BDI, Besa, LSDM dhe PDSH që të fitojnë por nuk do të arrijnë. Opozita është e bindur se në këto zgjedhje lokale do të jenë zëri i popullit dhe fuqishëm besojmë se kjo do të jetë zëri i ndryshimeve”, tha Skender Rexhepi.//Zhurnal.mk

Related posts

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

Admin

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

Admin

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

Admin

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

Admin

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

Admin

VMRO: MPB nuk është funksionale, letërnjoftime nuk ka më shumë se 20 ditë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More