30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Rektori i UT-së, prof.dr. Vullnet Ameti: Urime festën e Kurban Bajramit!

Shkup, 19 korrik – Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, në një komunikat për shtyp ua uron të gjithë besimtarëve mysliman festën e Kurban Bajramit përcjell Zhurnal.mk.

“Në emër të studentëve dhe stafit akademik të Universitetit të Tetovës të gjithë besimtarëve të fesë islame ua uroj festën e Kurban Bajramit.

Kjo festë le të na motivojë për forcimin e besimit tonë, për realizimin e qëllimeve të larta njerëzore dhe devotshmërisë, për sigurimin e progresit në këtë botë dhe shpëtim për botën e amshuar.

Uroj që Kurban Bajrami të kalojë në harmoni, solidaritet, begati dhe mirëqenie në familjen e çdo besimtari. Urime festën e Kurban Bajramit për të gjithë Ju dhe familjet tuaja!”, thuhen në urimin e Prof. Dr. Vullnet Ametit

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More