30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Regjistrohen 21 raste të reja me Kovid-19, 13 prej tyre në Shkup

Shkup, 18 korrik – Instituti për shëndet publik gjatë 24 orëve të kaluara regjistroi 21 raste të reja me Kovid-19, prej 3.358 testimeve të bëra. Prej tyre, 13 janë nga Shkupi, pesë nga Tetova dhe nga një nga Gostivari, Strumica dhe Dibra.

Regjistrohen dy pacientë të shëruar nga Shkupi dhe nuk ka raste të vdekjes. Më së shumti raste aktive ka në Shkup (99), pastaj në Tetovë 83, Gostivar 15, Kumanovë, Ohër dhe Kërçovë nga 13.

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More