22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Sport

Real Madridi nuk do të bëjë ofertë për Mbappen në janar

Real Madridi nuk pritet të bëjë një lëvizje për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, gjatë afatit kalimtar të dimrit.

Mbappe mbetet objektivi numër një i Los Blancos me sulmuesin që mendohet se dëshiron të përmbushë ëndrrën e tij që një ditë të veshë fanellën e Los Blancos.

Por, anija lundroi për sa i përket pagesës për Mbappen, me Real Madridin tani të vendosur për ta marrë atë falas në verë.

Los Blancos bënë një lëvizje për të verën e fundit, duke shpresuar të bindin PSG-në për të shitur, pasi klubi francez përballet me humbjen e tij falas verën e ardhshme pa kontratë të re në horizont.

Por, sipas gazetës Mundo Deportivo, përparimet e tyre u refuzuan dhe Real Madridi nuk do t’i japë gjigantëve francezë përsëri mundësinë për të fituar para për sulmuesin e tyre.

Nga 1 janari, Real Madridi mund të flasë me Mbappen dhe të rënë dakord për një marrëveshje para-kontrate përpara verës.

Ky do të jetë qëllimi i tyre në vend që të përpiqen të bindin PSG-në të shesë në janar për një fitim të mundshëm.

Deri më tani, Mbappe i ka rezistuar bisedimeve të kontratës me PSG-në dhe kështu objektivi i Real Madridit mbetet në rrugën e duhur.

Related posts

Shaka Hislop exclusive interview: Fans booing players taking the knee was heartbreaking – but not surprising

Lea Musliju

Tottenham team news: Toby Alderweireld out for ‘two to four weeks’ with injury not as bad as feared

Lea Musliju

Ekzaminimet e para: Neymar pritet të mungojë deri në gjashtë javë te PSG

admin