12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Real Madridi konfirmon shërimin e Zidanes nga COVID-19

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është shëruar nga COVID-19 dhe i është bashkuar skuadrës në stërvitje.

Tekniku francez ishte pozitiv me COVID-19, andaj humbi dy ndeshjet e fundit, mirëpo tani është shëruar plotësisht, meqenëse ka dal dy herë negativ.

Reali përmes një komunikate bëri të ditur se Zidane i është ribashkuar skuadrës në vikend.

Nga ana tjetër, në stërvitje janë rikthyer edhe treshja si Lucas Vazquez, Dani Carvajal dhe Sergio Ramos që vuanin nga lëndimet.

Ndërkohë, presidenti i klubit Florentino Perez ka dal pozitiv me COVID-19.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com