29.7 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Real Madridi hynë në histori për keq, bëhet skuadra e parë e madhe në La Liga që pranon tri penallti brenda një ndeshje

Real Madridi është bërë skuadra e parë që ka pranuar tri penallti brenda një ndeshje në La Liga.

“Los Blancos” dje u mposhtën në “Mestalla” me rezultat bindës 4 – 1.

Skuadra madrilene pranoi tre gola nga pika e bardhë, të realizuar nga Soler, gjë që shkaktoi të jetë skuadra e parë spanjolle që pëson tre 11-metërsh brenda 90 minutave.

Këtë gjë asnjëherë nuk e kishin bërë dy klubet e tjera të mëdha, si Atletico Madrid dhe Barcelona.

Në ndeshjen e radhës, “Los Blancos” do udhëtojnë në Itali ku do përballen me Interin.

Related posts

Dy lojtarët që Koeman po i kërkon te Barcelona

admin

Shqetësime për Juventusin, Chiellini një muaj jashtë fushave

admin

Pirlo: Duhet të mësohemi të fitojmë pa Ronaldon

admin