2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Real Madrid vetëm 11 ndeshje larg fitimit të La Liga-s dhe Ligës së Kampionëve

Dy trofe të fituara në fund të edicionit nuk shihen më si të pamundur për Real Madridin.

Pasi eliminuan Liverpoolin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, “Los Blancos” kanë vetëm 11 ndeshje për të siguruar dy trofe, La Liga-n dhe Ligën e Kampionëve.

Dhe pavarësisht që skuadra e Zinedine Zidane është tërësisht e lodhur dhe me lëndime, dy trofetë brenda 44 ditëve do i motivojë më shumë se kurrë.

Këtë muaj, “Los Blancos” do përballen me Getafe, Cadiz dhe Real Betis në Ligë, derisa do i bëjnë ‘konak’ edhe Chelseas në Ligën e Kampionëve në fund të edicionit.

Në maj, ata e presin Osasunan në “Alfredo di Stefano”, pastaj do udhëtojnë në Londër për ndeshjen kthyese ndaj “Bluve”.

Pastaj, Real MAdrid do këtë disa ndeshje radhazi në shtëpi, por mjaftë të vështirë, ndaj klubeve të mëdha si Sevilla, Granada, Athletic Bilbao dhe Villarreal.

Nëse ia dalin të mposhtin Chelsean, atëherë do përballen me fituesin e ndeshjes PSG – Manchester City.

Që nga humbja nga Levante me 30 janar, Zidane ka drejtuar skuadrën në 11 fitore dhe tri barazime, derisa ka zvogëluar distancën me Atleticon në vetëm një pikë.

Real Madrid gjithashtu vazhdojnë të jenë të pamposhtur edhe në Evropë dhe tani sigurisht synojnë ta mbyllin sezonin me trofeun e 14-të në garën me prestigjioze në botë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com