26.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Real Madrid në ‘pole position’ për të nënshkruar me Mbappen

Real Madrid mbetet në ‘Pole Position’ për të nënshkruar me Kylian Mbappe.

Florentino Perez pritet të marrë personalisht në dorë çështjen e transferimit të yllit francez, të cilin e do në skuadër, si një pasues të denjë të Cristiano Ronaldos.

Lojtari shumë shpejtë do të hyjë në fazën e fundit të kontratës me PSG, skuadër e cila i ka ofruar 150 milionë euro për pesë vite, por që nuk ka pasur sukses.

Refuzimi që lojtari i ka bërë PSG-së për vazhdimin e kontratës, është një sinjal që edhe lojtari do të miratonte një kalim te Real Madrid.

Real Madrid do të jenë të gatshëm të ofrojnë deri në 200 milionë euro për Mbappen.

Mbappe në vitin 2017 u transferua te PSG nga Monaco, për 180 milionë euro.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com