8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Real Madrid në ‘panik’, Alaba ka një ofertë nga PSG-ja

Mbrojtësi i Bayern Munichut, David Alaba ka pranuar një ofertë nga PSG-ja dhe ka pasur një takim me presidentin e klubit, Nasser Al-Khelaifi.

Austriaku ishte i lidhur me kalimin te Real Madrid gjatë verës dhe preferon kalimin në Spanjë, por kërkesat për pagë të lartë janë duke e komplikuar marrëveshjen.

Sipas medias gjermane, ‘Bild’, PSG synon ta bind Alaban për kalimin në “Parkun e Princave” dhe i kanë dërguar ofertën e parë.

Sidoqoftë, favorit mbeten “Los Blancos”, ngase Alaba ëndërron të vesh fanellën e bardhë.

Ndërkohë, Marca muajin e kaluar raportoi se Alaba ka nënshkruar parakontratë me Realin për katër vitet e ardhshme me pagë 12 milionë euro për sezon.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com