8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Real Madrid në dijeni të kontakteve të Zidanes me Juventusin

Real Madrid është duke pritur të mësojë planet e trajnerit Zinedine Zidane për edicionin e ardhshëm.

Tekniku francez ka edhe një vit kontratë, por e ardhmja e tij te “Los Blancos” është në dyshime.

Sipas Okdiario, Zidane interesohet nga ish klubi Juventus, duke marrë parasysh se trajneri Andrea Pirlo është nën presion pas një edicioni jo të mirë.

Thuhet se Juventus ka informuar Zidanen se duan ta zëvendësojnë me Pirlon në qershorin e ardhshëm.

Ndërsa, bordi i Realit shpreson që Zidane të qëndrojë, por nuk do ta mbajë teknikun francez kundër dëshirës.

Vendimi përfundimtar i trajnerit do kuptohet në qershor.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com