39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Real Madrid, lideri më i dobët në ligat kryesore të Evropës

Real Madrid kanë filluar sezonin me synime të qarta, të mbrojnë titullin e fituar në La Liga.

Edhe pse janë lider pas katër xhirosh, Real Madrid nuk qëndron mirë me golat e shënuara.

Në katër xhirot e para, Real Madrid ka shënuar vetëm gjashtë gola, duke qenë skuadra lidere me më së paku gola në ligat kryesore.

Në Premierligë, në po kaq ndeshje, Everton ka shënuar 12 gola, ndërsa në Serie A, Atalantës i janë dashur tri ndeshje, për të shënuar 13 gola.

Më shumë se Real Madrid kanë shënuar edhe vendet e para në Bundesligë dhe Ligue 1.

Start më të keq për numrin e golave Real Madrid ka pasur edhe dy herë në të kaluarën. Në sezonin 2004-2005 shënonin vetëm tri gola në katër ndeshjet e para, ndërsa në sezonin 2012-2013, shënonin pesë herë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More