10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Real Madrid humb durimin, Hazard nuk është në planet e klubit për vitin tjetër

Real Madrid ka humbur durimin me sulmuesin Eden Hazard, të cilin duan ta shesin në afatin kalimtar veror.

Belgu u transferua në “Santiago Bernabeu” para dy viteve, mirëpo shkaku i lëndimeve afatgjatë, asnjëherë nuk ia doli të gjejë formën.

Dje, Hazard gjithashtu nuk ishte në formë në humbjen ndaj Chelseas, derisa “Los Blancos” u eliminuan nga gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve.

Sipas Marca, Hazard nuk është në planet e Realit për edicionin 2020/21 dhe do shitet në verë.

Ende nuk dihet për klubet e interesuara, sidoqoftë, “Galaktikët” duan të rrisin fondin për të realizuar nënshkrimin me Kylian Mbappe nga PSG-ja.

Pos Hazard, Reali pritet t’i shesë edhe Iscon dhe Marcelon.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More