5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Real Madrid dhe Barcelona mësojnë detajet për gjysmëfinalet e Superkupës së Spanjës

Barcelona dhe Real Madridi kanë pranuar detajet për ndeshjet e gjysmëfinales kundër Real Sociedadit dhe Athletic Bilbaos.

Gara pritej të mbahej në Arabinë Saudite duke përfshirë kontratë trevjeçare, sidoqoftë shkaku i pandemisë së COVID-19, do zhvillohet në Spanjë.

Sipas Mundo Deportivo, detajet përfundimtare janë konfirmuar për skuadrën e Ronald Koemanit që do takohen me Sociedadin me 13 janar në stadiumin e Cordobas “Nuevo Arcange”.

Kurse, Real Madridi do takohet me Athletic Bilbaon një ditë më vonë në stadiumin e Malagas “Rosaleda”, ndërsa finalja do zhvillohet me 17 janar në stadiumin e Sevillas “De La Cartuja”.

Barcelona është skuadra më e suksesshme në këtë garë që e ka fituar 13 herë në histori, “Los Blancos” 11 herë, Athletic në vitin 2015, derisa Sociedadi në 1982.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com