15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Reagimi qesharak i Bruno Fernandes kur mori vesh se do ishte kapiten ndaj PSG

Sezoni i ri në Ligën e Kampionëve fillon sonte, dhe tifozët e futbollit po presin disa ndeshje emocionuese.

Derbi luhet në Paris, ku PSG mirëpret Manchester United. Parizienët duan hakmarrje sepse Djajtë e Kuq i eliminuan ata në fazën e nokautit dy sezone më parë.

Javët e fundit nuk ka pasur një atmosferë të mirë në ekipin e Solskjaer. Madje është përfolur se Bruno Fernandes dëshiron të largohet nga klubi në janar, gjë që sigurisht do të jetë një goditje e madhe për United.

Portugezi është lojtari më i mirë i United dhe duket se klubi po punon për të ndryshuar mendim. Solskjaer vendosi gjatë konferencës për shtyp që portugezi të ishte kapiten i ndeshjes kundër PSG, dhe kjo e befasoi vetë lojtarin.

Se sa u befasua Bruno nga ky vendim i trajnerit, tregon më së miri momenti kur norvegjezi zbuloi para gazetarëve se sonte do të marrë shiritin e kapitenit.

Related posts

Fabregas në përkrahje të Enrique: Edhe në Euro 2008 Spanja nuk ftoi lojtarë të rëndësishëm, pastaj e dimë çfarë ndodhi

Lea Musliju

ZYRTARE: Mostovoy rezulton pozitiv me COVID-19, Russia e zëvendëson me Yevgenyev në “Euro 2020”

Lea Musliju

Stadiumet nikoqire të “Euro 2020”

Lea Musliju

Ronaldo për “Euro 2020”: Nuk premtoj asgjë, por jemi këtu për të fituar

Lea Musliju

Turqia – Italia, formacionet e mundshme

Lea Musliju

Mancini: Jam optimist dhe i sigurt, më vjen keq për Sensin dhe Pellegrinin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More