18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Рамос и Роналдо ги „закопаа“ воените секири

Давајќи совршен одговор на вестите дека две години не разговарале, Серхио Рамос и Кристијано Роналдо ги „закопаа“ воените секири по пријателскиот меч меѓу Португалија и Шпанија, кој заврши 0:0 во средата.

Откако беа блиски пријатели девет години во Реал Мадрид, шпанскиот весник „Марка“ тврдеше дека тие не зборувале меѓу себе две години, наводно поради реакцијата на Роналдо на освојувањето на „Златната топка“ на Лука Модриќ во 2018 година.

Рамос на Инстаграм објави фотографија со Роналдо и уште еден поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Пепе во соблекувалната со кратка порака: „Уште сме тука, и многу има пред нас. Среќен сум што ве гледам, мои пријатели“.

Related posts

Gati dy mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

Admin

Apel për kumanovarët që akoma nuk janë regjistruar

Admin

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com