24 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

Rama pret ekselentët: Në familje të varfra kam takuar fëmijë që shkëlqenin në mësime

Kryeministri Edi Rama ka ndarë “Medalje të Artë” për 10 maturantët ekselentë. Në ceremoninë e organizuar në Kryeministri, kreu i qeverisë i vlerësoi ata për arritjet në mësime.

Gjatë fjalës së tij, Rama kujtoi edhe njëherë vizitat e tij në familje në kushte të vështira ekonomike. Kryeministri tha se në këto familja ka takuar fëmijë të shkëlqyer në mësime, ndonëse mësonin në kushte tepër të vështira.
“Për shkak të detyrës kam vizituar familje në situata të vështira, ajo q më mbetet si mbresë është fakti që në ato familje ku në ndonjë rast dhe vetë çatia ishte e pamjaftueshme për të mbajtur shiun, kam, pasur privilegjin të takoj fëmijë që shkëlqenin në mësime. Fëmijë që mësonin në kushtet më të pamundura dhe që ktheheshin në shtëpi me dhjeta. Nuk mjaftoheshim me shqipen, por flisnin anglisht rrjedhshëm, ndëkohë që në shtëpinë e tyre diskutohej sfida e përditshme e ushqimit në tavolinë.”- tha Rama.

Related posts

Rama premton rritje page prej 32% për të gjithë mësuesit gjatë mandatit të tretë qeverisës

admin

“Kësaj qeverie nuk i shkon viktimizimi”, Gjekmarkaj sqaron përplasjen me Ballukun: E vërteta mbi ‘haremin’ dhe ‘derrkucin’. Burrat e qeverisë nuk u fyen, e dinë që është koncept politik!

admin

Basha e përjashtoi nga grupi PD-së, Berisha: Shumë shpejt do të shkoj në parlament

admin