19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Rama në forumin ‘Europa Park’, thirrje investitorëve gjermanë: Shqipëria ofron mjedisin më të mirë

Prej ditës së djeshme kryeministri Edi Rama ndodhet në Mynih të Gjermanisë ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik Europa Park.

Në fjalën e tij para të pranishmëve numri një i qeverisë shqiptare u shpreh se mjaft kompani gjermane kanë investuar në Shqipëri dhe bëri thirrje që kompani të tjera ta shohin vendin tonë si mundësi e mirë për të investuar për arsye se mjedisi në Shqipëri është mjaft i mirë.

https://www.facebook.com/watch/?v=396740628023547

Related posts

Miroslav Lajçak flet nga Vjena për dialogun: S’ka arsye për pesimizëm

NEFAIL EMINI

Vucic pas miratimit të rezolutës për Srebrenicës: Serbëve në Mal të Zi, iu them ‘kokën lart’

NEFAIL EMINI

Vjosa Osmani takohet me Presidentin e Turqisë

NEFAIL EMINI

Petar Petkovic: Kurti ia përsëriti disa herë Vuçiqit se Serbia duhet ta njohë Kosovën

NEFAIL EMINI

Bosnja mirëpritet rezoluta e Malit të Zi për Srebrenicën

NEFAIL EMINI

Petar Petkoviç: Vjosa Osmani në Turqi provokoi siç bën Albin Kurti

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More