19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Serbia nesër pritet t’i zbut masat anti-Covid

Nesër do të mbahet mbledhja e Shtabit të Krizave në Serbi, në të cilën do të diskutohet situata aktuale epidemiologjike, si dhe masat kundër Covid-19.Tanjug raporton se në këtë mbledhje pritet të zbuten masat kundër virusit.Kryeministrja e vendit, Ana Brnabiq tha se flet pothuajse çdo ditë me pjesën mjekësore të Shtabit të Krizave dhe e di se cili është pozicioni i tyre.Po ashtu ajo vuri në dukje se nuk ka nevojë për futjen e detyrimit të vaksinimit në Serbi.

Related posts

Albin Kurti paralajmëron rivendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë: E drejtë që buron nga të qenit i pavarur

Nefail Emini

Miroslav Lajçak: Nëse ka vullnet politik në Kosovë e Serbi, marrëveshjen e arrijmë brenda disa muajsh

Nefail Emini

Ana Bërnabiq i reagon ambasadorit gjerman: Bombardimet ishin sundim i forcës, jo i ligjit

Nefail Emini

Sot hyjnë në fuqi masat e reja në Shqipëri, qarkullimi dhe aktiviteti i bareve deri në orën 22:00

Nefail Emini

Mali i Zi në protestë për shtetësinë

Nefail Emini

Kaos në Beograd, kamioni me raketa aktive përmbyset në mes të rrugës

Nefail Emini

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More