1 C
Skopje, NM
26/02/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Rugova: Dikush nuk e ka dert edhe nëse e sjellin LDK-në në 5 për qind

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka folur për gjendjen brenda LDK-së, pas dorëheqjes së Isa Mustafës nga pozita e kryetarit.

Rugova përmes një postimi në Facebook, është shprehur i çuditur se përse nuk po e thërrasin ende mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së.

Ai ka thënë se dikujt është duke i penguar debati i brendshëm brenda kësaj partie.

“Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së sot është organi i vetëm me legjitimitetin e plotë të diskutojë dhe të marrë vendime për hapat e domosdoshëm që duhet t’i marrim sot”.

“Pse nuk po ftohet mbledhja e këshillit? Kujt po i pengon debati i brendshëm? Normal, vetëm atyre që për të mbrojtur interesat e veta nuk e kanë dert edhe nëse na sjellin në 5%. P.S – Pandemia nuk është justifikim, sepse gjatë fushatës askush nuk e ka lodh kokën për atë punë”, ka shkruar Rugova.

Related posts

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Zekirija Haxhiu

Montgomery: SHBA e përkushtuar të bashkëpunojë me BE-në për bisedimet Kosovë-Serbi

Zekirija Haxhiu

Ministri serb Vulin e krahason Shaip Kamberin me Esat Pashën

Zekirija Haxhiu

Robelli: Nëse Serbia nuk është e gatshme për njohje, Kosova duhet të braktisë bisedimet, Vuçiç manipulator politik

Zekirija Haxhiu

Një i porsalindur me Kovid-19 në Greqi është vendosur në aparate, spitalet e Athinës sërish plot

Zekirija Haxhiu

Përkrahje e fuqishme për Tuzin nga Forca

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More