18 C
Skopje, NM
03/03/2021
DailyNews.mk
Rajoni

KQZ në Kosovë vendos rinumërim në rreth 500 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka vendosur sot që të shkohet në rinumërim të votave në 494 vendvotime.

Në mbledhjen e sotme të KQZ , u vendos se këto vendvotime të shkojnë në rinumërim për disa arsye si gabime me vendosjen e votës, gabime me formularët e rezultateve të kandidatëve, apo precedentë të tillë kur kandidati ka më shumë vota sesa subjekti politik, kur subjekti ka vota, ndërsa kandidati nuk ka vota dhe anasjelltas.

Në mbledhjen e sotme të KQZ, Burim Ahmetaj ka rekomanduar që këto vendvotime të shkojnë në rinumërim për arsyet e sipërpërmendura

Related posts

Gjermania do të përgjojë partinë e ekstremit të djathtë AfD

Zekirija Haxhiu

“Ky është një veprim armiqësor”/ Partia e Viktor Orban largohet nga grupimi i Partive Popullore Europiane

Zekirija Haxhiu

Dritan Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, dora e drejtësisë ka filluar të funksionojë

Zekirija Haxhiu

Shtëpi të shembura dhe makina të dëmtuara, çfarë la pas tërmeti i fuqishëm në Greqi

Zekirija Haxhiu

Greqia në alarm nga infektimet/ Nga 2359 të infektuar, 1159 janë në Athinë. Mbi 300 në Selanik

Zekirija Haxhiu

Gjendja me COVID-19 në Mal të Zi, Gjukanoviq: Mbyllni kufijtë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More