2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Qindra fansa mblidhen para spitalit për t’u lutur për reperin DMX

Reperi DMX vazhdon të mbetet i shtrirë në spital.

Qindra persona thuhet se u mblodhën të hënën për t’u lutur dhe për të ofruar mbështetje për DMX, ndërsa ai mbetet i shtruar në spital pas një sulmi në zemër që pësoi të premten, shkruan CNN.

“News 12” raportoi se rreth 500 njerëz u mblodhën jashtë White Plains, në Nju Jork, spitalin ku reperi dhe aktori po trajtohet aktualisht.

Avokati i tij, Murray Richman, konfirmoi për CNN të dielën se DMX kishte pësuar një sulm në zemër rreth orës 11:00 të premten në shtëpinë e tij në White Plains dhe u dërgua me anë të ambulancës në një spital lokal.

Richman tha atëherë se artisti ishte në një ventilator. Avokati shtoi se ai nuk e dinte se çfarë mund të ketë bërë që reperi të ketë pasur një sulm në zemër.

Gjatë fundjavës, një reagim u lëshua nga përfaqësuesit e tij, duke kërkuar lutje për të dhe duke thënë: “Në emër të familjes së DMX, ne po kërkojmë nga të gjithë ta përfshijnë atë në lutjet tuaja. Gjendja e tij nuk ka ndryshuar”.

“Ai është në gjendje kome dhe në një ventilator në këtë kohë,” shkruhej në deklaratë. “Familja vlerëson të gjithë dashurinë dhe lutjet nga të gjithë njerëzit në të gjithë botën. Familja do të njoftoj të gjithë rreth të rejave. Përndryshe ju lutemi respektoni privatësinë e familjes”.

Sipas News 12, policia duhej të bllokonte rrugën pasi një turmë e mbledhur për vigjiljen e lutjes për artistin i cili u rrit në Yonkers dhe i cili, me kalimin e viteve, i është kthyer komunitetit duke ushqyer banorët në Ditën e Falënderimeve dhe duke bërë donacione tek qendra lokale e komunitetit, ku ai mori pjesë si i ri.

Related posts

Bebe Rexha shkëlqen në paraqitjen e radhës, shëtitë rrugëve e veshur me shumë stil

Admin

Aktori i filmit “Rust” thotë se e ndjente se shesh xhirimi ishte kërcënues për jetën përpara se të ndodhte incidentit fatal

Admin

Fifi bën një tjetër rrëfim personal: Për tre muaj shtova 25 kilogram

Admin

Krejt papritur, Arditi i rrëmben një puthje në buzë Beniadës

Admin

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Admin

I përfshirë në krizën mes Icardit dhe Wanda Naras – Eros Ramazzotti thyen heshtjen teksa flet për raportin me gruan e futbollistit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com