34.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Qeveria ia ndan pishinën Komunës Çair

Shkup, 19 korrik – Në seancën e sotme të 88-të të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut u miratua vendimi që pishina në rrugën Dizhonska në Çair me të gjitha objektet e saj përcjellëse të kalojë në pronësi të Komunës së Çairit dhe të vendohet kështu në funksion të plotë.

Sipas njoftimit nga qeveria, me këtë vendim do të fillojë rrugën e realizimit projekti për funksionalizimin e shumëpritur edhe të një hapësire rekreative sportive në shërbim të jetës cilësore të qytetarëve të Komunës së Çairit.

Related posts

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

Admin

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

Admin

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

Admin

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

Admin

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

Admin

VMRO: MPB nuk është funksionale, letërnjoftime nuk ka më shumë se 20 ditë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More