12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Qeveria greke urdhëron qytetarët të pajisen me certifikatë vaksinimi

Nga sot qytetarët grekë pajisen me certifikatë vaksinimi. Ministri i qeverisë Kyriakos Pierrakakis njoftoi se qytetarët të cilët janë të vaksinuar me dy doza të vaksinës, do të pajisen me këtë certifikatë.

Certifikata e vaksinimit lëshohet përmes platformës gov.gr, theksoi ministri, raporton “Protothema”, përcjell abcnews.al

Deri më tani, një pjesë e madhe e personelit mjekësor, të moshuarit dhe grupet e ndjeshme për shkak të sëmundjes janë vaksinuar.

Fushata e vaksinimit në Greqi ka nisur në 27 janar si në shumë vende të tjera të BE.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com