22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Qeveria e Kosovës mban sot mbledhje, këto janë pikat e rendit të ditës

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se sot mban mbledhjen e radhës, ndërsa në rend dite janë 34 pika.

Mbledhja e Qeverisë mbahet në ora 10:00.

Ndër pikat e rendit të ditës janë: shqyrtimi i propozim-vendimit për ndryshimin dhe plotësimin e Programit legjislativ të Qeverisë për vitin 2021, shqyrtimi i Projektligjit për markat tregtare, shqyrtimi i Projektligjit për turizmin, shqyrtimi i draftit të konceptit-dokumentit për mbrojtjen e konsumatorit, etj. 

Related posts

Shqiptarët presin me vite për shtetësi të Kosovës ose Shqipërisë

admin

BE pret vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi më 16 nëntor

admin

Variantet e reja të coronavirusit, Ministria e Shëndetësisë paralajmëron masa të reja anti-COVID

admin