-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Qendra e Athinës vesh mantelin e dimrit

Dëbora e madhe ngadalësoi trafikun në shumë rrugë kryesore në të gjithë kryeqytetin grek të martën në mëngjes dhe ndaloi shumicën e transportit publik në qendër të qytetit, përfshirë hekurudhën elektrike ISAP.

Ajo që u kthye në dhimbje koke për udhëtarët, shoferët dhe shumë punonjës, ishte gjithashtu një trajtim i rrallë për athinasit e mbyllur që të dilnin në dëborë në numër të vogël për të shijuar pamjen.

Rrugët kryesore si Amalias, Vassilissis Sofias, Patission, Stadiou dhe Syngrou duhej të pastroheshin nga autoritetet për të lejuar qarkullimin e trafikut, ndërsa bora po shkaktonte gjithashtu probleme me furnizimin me energji elektrike në shumë pjesë të Atikës, por edhe në Evia.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com