22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

“Qen! Na e masakrove djalin”, përplasje në Gjykatë, familjarët e Mateo Vasiut tentojnë të hyjnë në sallë

Jepet sot masa e sigurisë për Klodian Çalamanin, 38-vjecarin që rrëmbeu, vrau e më pas e groposi në oborrin e banesës së tij, 8 vjeçarin në fshatin Greçalli të Fierit.

Ende pa nisur seanca, janë shënuar incidente në hollin e gjykatës në Fier. Familjarë të 8-vjecarit Mateo kanë hyrë me forcë në ambjentet e gjykatës. Në pamje dëgjohet nëna e Mateo Vasiut duke i thënë autorit: Qen, duam drejtësi. Ma masakrove djalin.

Familjarët dhe fqinjët e viktimës shprehen se nuk kanë besim tek drejtësia dhe kërkojnë varjen në litar të Çalamanit në mes të Fierit.

Related posts

Shqipëria siguron pilulën kundër COVID-19

admin

Rama publikon videon: Dardha, destinacion turistik plot gjallëri

admin

Aksidenti tragjik në Bullgari me shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Rama: S’ka fjalë për tragjedinë, dhimbje e madhe

admin