5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Q.T Mavrovasja së shpejti me çati me gjelbërim

Qendra tregtare “Mavrovasja” së shpejti do të bëhet me çati të gjelbërt, gjegjësisht me mbjellje të disa gjelbërimeve të ndryshme, me qëllim që kësaj qendre tregtare t’i rikthehet shkëlqimi i mëparshëm, informon Zhurnal.

Qendra tregtare Mavrovasja edhe prej brenda është në gjendje të mjerueshme, ku nga çdo anë pikon ujë kur ka reshje të shiut. Tavanet janë të shkatërruara ndërsa kati i dytë vetëm se “ka vdekur”. Në katin e dytë të këtij objekti nuk ka pothuajse asnjë dyqan i hapur, të gjitha janë mbyllur përshkak se nuk ka vizitorë. Në këtë objekt punojnë vetëm dyqanet e katit përdhesë, si dhe në podrum punojnë gjysma e lokaleve.

Me këtë projekt ekologjik qyteti i Shkupit ka vendosur që të ringjallë dhe të kthejë shkëlqimin e tij të mëhershëm, me qëllim që të kthehet interesi i qytetarëve për ta vizituar.

Edhe një super ide nga ana e qytetit të Shkupit.//Zhurnal.mk

Related posts

KSHZ hedh poshtë ankesat e partisë “E majta” në Maqedoni

Admin

Shilegov e paralajmëroi dislokimin e Hekuranës, Çimentores dhe industrisë tjetër të rëndë nga Shkupi

Admin

Dimitrov: Politika e vetos krijon ambient negativ dhe është investim në bërjen e armiqësisë

Admin

Analizë/ Votat e Besës mund të bëjnë dallimin në Tearcë, por kanë peshë të caktuar edhe në Gostivar, Çair dhe Strugë

Admin

Funksionar i lartë i LSDM-së: Nëse bie Shkupi, bie edhe Qeveria e Zaevit

Admin

Bexheti falenderon strukturat e partisë për fitoren madhështore në Saraj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com