22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Puyol: Mund të isha transferuar te Milani

Legjenda e Barcelonës Carles Puyol ka zbuluar se ai mund të ishte bashkuar me Milanin gjatë karrierës së tij dhe se do t’i pëlqente të luante së bashku me Paolo Maldinin.

42 vjeçari e kaloi gjithë karrierën e tij te Barcelona, ku fitoi 20 trofe, duke përfshirë gjashtë tituj të La Ligas dhe tre tituj të Ligës së Kampionëve.

“Mund të isha bashkuar me Milanin”, tha Puyol gjatë një festivali sportiv të organizuar nga “La Gazetta dello Sport” në fundjavën e kaluar.

“Do të më pëlqente të luaja me Paolo Maldinin, ishte idoli im. Do të isha i lumtur ta mbyllja karrierën time në kampionatin italian. Kisha oferta nga disa klube angleze dhe italiane, por kur klubi juaj është sikur shtëpia juaj, nuk ndjeheni se mund të vishni ndonjë fanel tjetër ”, shtoi në fund ish-reprezentuesi spanjoll.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More