24 C
Los Angeles
November 27, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Publikohet lista me emrat e të mbijetuarve nga aksidenti në Bullgari

Sofje, 23 nëntor – Ministria e Punëve të Jashtme ka publikuar listën e personave të lënduar në tragjedinë në Bullgari.

Siç sqarojnë, ky informacion është konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore në magjistralen “Struma” afër Sofjes.

Më poshtë keni listën e udhëtarëve të lënduar, të cilët janë në gjendje të mirë shëndetësore, dhe për momentin janë të shtruar në Spitalin shtetëror të Sofjes, “Pirogov”.

  1. Ebip Pajazitovski (24.09.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
  2. Gjula Jasharovska (16.06.1972), shtetase e Maqedonisë së Veriut
  3. Zulejha Jasharovska (12.05.2005), shtetase e Maqedonisë së Veriut
  4. Мinir Jasharovski (06.01.1971), shtetas i Maqedonisë së Veriut
  5. Medina Lutfiu (21.05.1996), shtetase e Maqedonisë së Veriut
  6. Lulzim Sulejmani (04.05.1995), shtetas i Serbisë
  7. Orhan Aliti (12.04.1976), shtetas i Belgjikës

Related posts

Osmani-Peleshi: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria japin kontribut të rëndësishëm për stabilitetin dhe sigurinë rajonale

admin

Dita e dytë e ndërprerjes së plotë të qarkullimit hekurudhor

admin

A ka marë ftesë për bisedime Afrim Gashi nga kryeministri Zaev? Ja çka thotë Orhan Murtezani

admin