11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Publikohet lista e lojtarëve, Pirlo përballet me mungesa të shumta

Juventus ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar ndaj Crotones.

Juventus ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Crotones.

Chiellini dhe Bonucci mungojnë shkaku i lëndimeve, ndërsa Rabiot është duke vuajtur suspendimin me një ndeshje mos-lojë.

Dybala ende mungon dhe nuk është i gatshëm as për këtë sfidë, ndërsa Ramsey është rikthyer në skuadër. Risi në skuadrën “Bianconere” janë lojtarët e ftuar nga skuadra U-23, Di Pardo, Dragustin, Frabotta, Peeters dhe Fagioli.

Morata pritet të qëndrojë në bankën rezervë, shkaku i marrjes se një virusi, që nuk ka lidhje me COVID-19.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar me Crotonen.

Portier: Szcesny, Pinsoglio, Buffon

Mbrojtës: De Ligt, Alex Sandro, Danilo, Demiral, Di Pardo, Dragustin, Frabotta

Mesfushorë: Ramsey, McKennie, Chiesa, Bentancur, Bernardeschi, Fagioli, Kulusevski, Peeters

Sulmues: Ronaldo, Morata

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com