12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

PSG kundër Superligës Evropiane: Do vazhdojmë punën me UEFA-n

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka konfirmuar që janë kundër Superligës Evropiane.

Dje, Florentino Perez njoftoi se do këtë bisedime me gjigantin francez për t’i bindur t’i bashkohen Superligës Evropiane.

Sidoqoftë, Al-Khelaifi ka konfirmuar që “Parisienët” janë kundër Superligës.

“Do vazhdojmë punën me UEFA-n. PSG beson se futbolli është sport për të gjithë. Gjithmonë kam pasur këtë mendim që nga fillimi”, deklaroi ai.

Deri me tani, janë vetëm 12 klube në Superligën Evropiane, derisa shumë gjigantë evropianë e kanë refuzuar mundësinë e bashkimit.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com