15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Провокативната Ники Минаж стана мајка

Провокативната раперка Ники Минаж и нејзиниот сопруг Кенет Пети го поздравија своето прво дете, пренесоа светските агенции.

Извори цитирани од сајтот за славни лица TMZ тврдат дека бебето е родено во средата во Лос Анџелес, без да откриваат детали за неговиот пол или име.

Ники (37) во јули со низа објави на Инстаграм потврди дека го чека своето прво дете. Претпоставките дека раперката е бремена се појавија во мај, кога Минаж откри дека е искушувана од одредени видови храна и се бори со гадење.

Среќните родители се заедно од ноември 2018. Тие се венчаа минатата година, еден месец откако раперката објави дека ќе се повлече од музичката сцена за да се фокусира на семејството.

Related posts

Gati dy mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

Admin

Apel për kumanovarët që akoma nuk janë regjistruar

Admin

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com