21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Propozohet hapja e kufijve pa PCR test me Kosovën, Shqipërinë, Malin e Zi dhe Serbinë

Lajmi më i ri vjen sot në mëngjes nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, prej ku është propozuar që Maqedonia e Veriut të hapë kufijtë me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë pa PCR teste, informon Zhurnal.

Sipas analizave, për momentin nuk ka indikacione, gjegjësisht nuk ka numër të madh të rasteve të importuara në vend nga këto shtete. Në përputhje me këtë, nuk ka rrezik për hapjen e kufijve.

Në BE të gjitha kufijtë janë të haprua pa PCR teste.

Propozimi do i dorëzohet Qeverisë për votim.

Related posts

Aleksandër Vuçiç: Serbia së shpejti nis ndërtimin dhe rindërtimin e spitaleve në Kosovë

NEFAIL EMINI

Një tjetër shtet e zhvendos ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem

NEFAIL EMINI

Samit dy ditor i BE-së në Bruksel

NEFAIL EMINI

Ministri i Jashtëm hungarez Peter Sijarto paralajmëron BE-në: Do ta humbni Ballkanin Perëndimor

NEFAIL EMINI

Rikthehen tensionet ne Detin Mesdhe

NEFAIL EMINI

Këshilli për Bashkëpunim Rajonal do ta prezantojë Barometrin Ballkanik 2021

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More